Nuo kaulų retėjimo saugo vitaminas D3

Kaulų retėjimas – kitaip vadinama osteoporozė – tai liga, kuri paliečia vyresnio amžiaus žmones, tiek vyrus, tiek moteris. Paprastai vitaminas D3 ir teisingas gyvenimo būdas gali padėti sulėtinti ligos eigą, o pradėjus gerąsias praktikas anksčiau – ir apskritai užkirsti kelią ligai. Ką reikėtų apie tai žinoti?

Osteoporozė prasideda pamažu

Biofitus produkcijaPastebėti, kad prasidėjo osteoporozė nebus taip paprasta. Visų mūsų kūnai nusidėvi, o jaunystėje visi jaučiamės tikrai gerai ir apie ateitį tiesiog nemąstome. Esame sveiki, laimingi, ir tarsi nieko daugiau netrūksta. Tačiau vėliau viskas, ką smagaus nuveikėme jaunystėje, ima atsiliepti senatvėje: prasideda kaulų retėjimas, paaiškėja, kad vitamino D3 mums visą laiką trūko, per mažai valgėme sveikų produktų, galiausiai senatvė ateina su visa puokšte ligų. Osteoporozė prasideda su kaulų, sąnarių skausmais. Ima trupėti ir skilinėti kaulai ir paprastai ne iš karto tą pastebime. Lyg ir viskas gerai, bet nukritus ant ledo žiemą lūžta šlaunikaulis ar prasideda kitos problemos… Taigi, gali būti tikrai daug sunkių momentų.

Kaulams reikia vitamino D3

Viena iš priežasčių, kodėl ima retėti kaulai arba atsiranda šio proceso paspartinimas – tai reikalingų medžiagų trūkumas. Gali trūkti vitamino D3, taip pat kalcio, kitų medžiagų, baltymų. Visa tai būtina norint užtikrinti gerą ir sveiką kaulų būklę. Stenkitės, kad ji tokia ir būtų ir vartokite reikalingus papildus. Rinkitės grynus vitamino D3 papildus arba ieškokite tokių, kuriuose būtų šio vitamino kaip komponento.

Kaip gyventi su šia liga?

Dar vienas svarbus dalykas: nepamirškite, kad reikia išmokti gyventi su šia liga ir stengtis visa tai pergyventi taikiai. Pirmiausia: išsitirkite, kokia yra ligos būklė. Tuomet darykite viską, ką rekomenduoja medikai. Įsivaizduokite, kad jūsų kaulai yra tarsi puspilnis kibiras vandens. Į jį dar galima šiek tiek įpilti, tačiau labiau galima pasaugoti ir jo viso neišlieti. Reikia taupyti. Nesudaryti sąlygų, kad vanduo pats išgaruotų. Taigi, suteikti kaulams viską, ko reikia: reikiamus vitaminus, maisto medžiagas. Mankštintis labai atsargiai ir tik tai, ką reikia ir galima daryti. Nepadauginti fizinio aktyvumo, nes tokiu būdu galbūt dils sąnariai. Stengtis rūpintis visokiais kitokiais dalykais. Visa tai galiausiai jus turi atvesti į tam tikrą sveikatos būklę, būseną, kada pasijausite bent jau kontroliuojantys situaciją, jeigu ir ne visiškai pasveikę. Jūsų sveikata yra jūsų rankose, jeigu stengiatės ją puoselėti ir branginate.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *