Investavimas – geras būdas praturtėti

Investuokite patikimaiŠiais laikais investavimas į privačius verslus ar finansų rinkas atneša nemažus pinigus tiems, kam pavyksta sėkmingai išsilaikyti šioje srityje. Tačiau ar investuoti gali kiekvienas, ir ar kiekvienas tą daro? Kodėl investuojančių žmonių yra daug mažiau negu tų, kurie tik tyliai dirba savo darbą ir lieka vietoje? Panagrinėkime tokius atveju.

Sunku perlipti ekonominį barjerą

Istorijos vadovėliai paprastai mus moko apie praeitį, kurioje veikė luominės visuomenės. Būdavo turtingųjų ir vargšų luomai, ir juose vardavo kažkokie žmonės. Turtingieji paveldėdavo turtą ir gyvendavo nuostabiuose rūmuose, o vargšai paveldėdavo tarno prijuostę. Kai skaitome istoriją, matome tokį šių dienų vertinimą, jog neva tais laikais buvo socialinė, klasinė nelygybė, o dabar tokių dalykų tarsi nėra. Tačiau gerai pagalvojus, pasidairius ir pasižiūrėjus į mūsų kasdienybę, pamatysime, kad net ir moderniai save pristatančiame Vakarų pasaulyje tebėra luomų nelygybė. Tik ji yra įgavusi kitas, labiau subtilias, mažiau pastebimas formas.

Kiekvienam turtingam žmogui viskas kainuoja pigiau. Kad ir ką jis pirktų, tai pirkdamas didesniais kiekiais, įsigijęs geresnius ir kokybiškesnius dalykus, jis sutaupo. Vargšas žmogus visada užsiima gyvenimu „šia diena“, dėl to ta diena jam ir yra tokia brangi. Kitas dalykas – paskolos. Tai pagrindinis dalykas, neleidžiantis skurstančiam žmogui išbristi iš savo luomo ir pakilti į aukštesnį. Žmonėms, kurie jau gimsta su kažkokiu palikimu ir turtu, suteikiamos didesnės paskolos geresnėmis sąlygomis. Taigi, su paskolomis jie gali pradėti investavimus (į verslą, mokslą, gyvenimo kokybę ar pan.) ir taip padidinti savo turtą dar labiau. Tuo tarpu žmogus, kuris vos suduria galą su galu, negali apskritai skirti laiko daugiau kažkam kitam, negu savo buitinių poreikių patenkinimo bandymui. Be to, dėl mažo turto ir pajamų jam yra nesuteikiamos paskolos, kas iškart neleidžia jiems savo turtą padidinti dar labiau. Tad, kaip matome, su turtiniais dalykais visada išlieka tie patys keblumai. Tas pats ir su investavimu į finansų rinkas – investavimas prasideda tada, kai esi aukštesniame luome.

Kas nerizikuoja, tas…

Taigi, jeigu sakytumėm, kad vien dėl nevienodų finansinių galimybių ne daug žmonių investuoja, tai būtų netiesa. Mat dar reikėtų atsižvelgti ir į kitas priežastis. Pavyzdžiui, yra toks dalykas, kad investuojant reikia pagalvoti ir apie riziką. Žinoma, jūs turite mokėti ją apskaičiuoti. Tačiau yra visada ir žmonių, kurie išvis nemėgsta rizikuoti ir nerizikuoje vien iš baimės.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *