Pelėsiai skalbimo mašinoje: kaip juos išnaikinti

Skalbimo mašinoje įsiveisė pelėsis? Nemalonus reikalas. Skubėkite jį išnaikinti, kol jis nepridarė bėdos ir dėl jo nepasidarė reikalinga dar ir papildomas skalbimo mašinų remontas Vilniuje. Pelėsiai ir kenkia skalbimo mašinos automatikai viduje, ir kelia nemalonų kvapą. Kaip jį išnaikinti?

Sąlygos namuose

Meistų pagalbaViena iš priežasčių, kodėl pelėsis atsiranda, tai nuolatinė drėgmė. Šiaip skalbimo mašina turėtų būti drėgna tik tuomet, kai ji yra naudojama. Bet jeigu ji naudojama nėra arba būna naudojama rečiau, tuomet ji turėtų būti visada sausa ir joks pelėsis neaugti. Deja, kartais patalpos, namai, kuriuose stovi skalbimo mašinos, būna pilnos drėgmės. Pavyzdžiui, namas, kuris prastai laiko šilumą, kuriame kaupiasi drėgmė. Jame ir skalbiniai nedžiūsta, ir šiaip kur ant sienos kampo atsirasti gali pelėsis. Tai natūralu, kad ir skalbimo mašina pripelys, nes niekaip neišdžius po to, kai su ja bus kažkas išskalbta. Taip pat pelėsis gali atsirasti ir bujoti ir dėl to, kad skalbimo mašiną laikote virtuvėje, kurioje galbūt visada yra itin drėgna, nes visą laiką vyksta gamyba. Ten taip pat reikėtų ieškoti sprendimo, kad nebūtų taip drėgna. O štai skalbimo mašina, kuri stovi namuose, kuriuose yra švaru ir vonioje taip pat orą nuolat sausina gyvatukas, galima gyventi daug patogiau. Taigi, ten ir pelėsis į skalbimo mašiną neįsiveis. Visgi, jeigu drėgmė laikosi, reikia ieškoti būdų ją išsklaidyti.

Valymas ir prevencija

Pirmiausia vertėtų išvalyti viską iš skalbimo mašinos, kur yra atsiradę pelėsio, kurio ten neturėtų būti. Tam jums prireiks chloro arba acto. Šios priemonės labai gerai išvalo pelėsį. Taip pat sukuria tokią terpę, kurioje vėliau pelėsis visai nenori gamintis. Tad nuvalius viską su tokiu tirpalu, žinosite, kad pelėsis greitu metu ten nesusidarys. Vertėtų ir kaskart išskalbus kažką, pravalyti tas vietas, kur kartais susidarydavo pelėsis, su kempinėle, ir jis tiesiog ten nebe pasidarys vėl. Dažniausiai pelėsis mėgsta augti ant gumos, supančios skalbimo būgną. Tad būtent tą gumą su chloro arba acto tirpalu pravalykite kaskart, kai baigsite skalbti. Galima taip pat ir pasistengti užtikrinti sausesnį orą namuose kaskart, kai baigsite skalbti. Tiesiog tada namuose reikėtų įjungti elektrinę krosnelę, kuri šildo ir, kaip žinia, labai sausina orą. Tokiu būdu susidarytų palankios galimybės orui nudžiūti, drėgmei nesikaupti, o kartu ir dings tos idealios pelėsio gyvenimui sąlygos.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *