Atėjus mobiliųjų ir išmaniųjų telefonų erai, neįmanoma neatkreipti dėmesio į tai, kaip dažnai žmonėms tenka juos keisti į naujus ar nuolat skųstis šių prietaisų gedimais. Ir nors daugelis bando situaciją pateisinti tuo, kad šiandien gaminami telefonai yra kur kas prastesnės kokybės, tiesa ta, kad saugomas ir prižiūrimas daiktas tarnaus labai ilgai. Tad belieka konstatuoti faktą, kad vartotojai paprasčiausiai nebevertina savo turimų daiktų taip, kaip anksčiau vien todėl, kad jų pasiūla nuolat atsinaujina ir kinta, o sugadinus vieną, jį bus galima pakeisti kitu. O ar ne geriau būtų mažiau išlaidauti tam, kad nė nepraėjus metams telefonus keistumėte naujais ir šiuos pinigus investuoti į reikalingesnius dalykus?.. Pateikiame keletą patarimų, kaip prižiūrėti savo išmanųjį prietaisą.
Temperatūrų skirtumai
Turbūt teko pastebėti, kad esant didesniam temperatūrų pokyčiui, į jį itin jautriai reaguoja telefonai. Jie pradeda kaisti, sutrinka funkcionalumas, įrenginiai tampa lėtesni. Ypač pavojingas temperatūrų skirtumas lauke ir namuose. Staigiai iš šilumos į šaltį ar atvirkščiai – iš šalčio į šilumą – patekęs telefonas gauna drėgmės, kuri turi įtakos vaizdo kokybei, baterijos veikimui ir pan. Blogiausia tai, kad drėgmės paveiktiems telefonams nesuteikiamas garantinis taisymas, todėl už jį tektų susimokėti patiems. Kad išvengtumėte šios problemos, pasistenkite, jog telefonai nebūtų palikti šaltoje vietoje ilgesnį laiką, sutrikus jų veikimui, nemėginkite prietaiso iškart perkrauti, o sušalusius telefonus palikite sausoje vietoje iš lėto atšilti. Šie veiksmai padės smarkiai nepakenkti įrenginio būklei.
Ekrano apsauga
Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių tenka atsisveikinti net ir su naujais išmaniaisiais telefonais – jų ekrano gedimai. Pastarieji sudūžta ar įskyla, jei telefonai būna sutrenkti, nukrenta ant itin kieto paviršiaus. Deja, smarkiai pakenkus ekranui, jo taisymas gali kainuoti bemaž tiek pat, kiek naujas mobilaus telefono modelis. Jei jums dažnai nesiseka su telefonais ir jų esate sudaužę ne vieną, įsigyjant naują, jį apdrauskite. Draudimas padengs ir draudiminius negarantinio remonto atvejus. Dūžių išvengti padėti gali ir kokybiškas, iš patikimos medžiagos pagamintas įdėklas, kuris smūgio metu apsaugos telefono ekraną.