Kodėl baisu skristi lėktuvu?

Jeigu aviabilietai dar tik pirmą kartą gyvenime jūsų kišenėje, galbūt bijote skrydžio, skridimo lėktuvu. Bijoti iš tiesų nėra ko. Aviabilietai yra saugiausias statistiškai keliavimo būdas. Lėktuvai itin retai krenta, o pavojingiausia yra tiesiog važinėti mašina, ką mes labai dažnai ir darome. Kiek pažįstate žmonių, žuvusių lėktuvo avarijoje? Nė vieno. O ką žinote, užsimušusio arba labai nukentėjusio avarijos automobiliu arba motociklu metu? Tokių suskaičiuotumėte net kelis. Taigi, didžiausi pavojai slypi mums po nosimi, o bijome lėktuvo. Panagrinėkime, kodėl.

Aukščio baimė

Keliauju lėktuvuTai – įgimtas dalykas, kurį rasime mūsų genuose. Aukščio baimė mūsų protėviams leido išlikti. Ji veikia kaip automatinis saugiklis, parodantis didelį pavojų, nes iš tiesų nukritus iš aukščiau, kad ir iš 2 aukšto balkono, galima ir susilaužyti ką nors, ir užsimušti. Todėl ir šitas dalykas, kurį visi patiriame lėktuvuose, žmonėms yra įprastas. Genetiką sunkiau pažaboti nei technologijas. Nors skraidymas lėktuvu yra labai saugus dalykas, tačiau mūsų genuose atgimsta protėvių šauksmas, prikeliantis gyvybiškai svarbią aukščio baimę.

Sugriežtintas saugumas

Dar vienas dalykas, dėl ko patekus į lėktuvą pasidaro baisu tiems, kas pirmą kartą skrenda – tai sugriežtintas saugumas. Jeigu anksčiau neskridote, tada net neįtariate, kad čia bus tiek visokių reikalavimų ir operacijų. Viskas prasideda dar oro uoste, kai žmonės jaudindamiesi ima kratyti savo bagažą, bandyti viską sutalpinti į per mažus lagaminus, atskyrinėti metalą, skysčius, perdėlioti daiktus. Reikia praeiti bagažo kontrolės punktus, reikia praeiti pasų kontrolę… Jeigu tokia patikra vyktų ir prieš važiuojant traukiniu, turbūt ir juo bijotumėte iš vietos pajudėti. O dabar viskas krenta ant būtent skrydžių pečių. Baisu gali pasidaryti ir atsisėdus į savo vietą lėktuve, pamačius tuos komiksussu pavaizdavimu, kaip evakuotis avarijos metu. Prieš kiekvieną skrydį stiuardesės privalo paaiškinti saugumo ir evakuacijos instrukcijas. Jos tai atlieka kas kartą, todėl visi keleiviai būna priversti pagalvoti ir apie blogiausią variantą.

Negalėjimas pabėgti

Jeigu kai kuriems žmonėms prasideda klaustrofobija lifte, tai ji ištikti gali ir lėktuve. Vienas iš lėktuvo ypatingų dalykų yra tas, kad į jį įlipęs, kad panorėsi neišlipsi. Teks išlaukti visą skrydį. Net jeigu pablogės sveikata, jeigu apims baisi panika – teks skristi iki galo. Iš autobuso išprotėjęs gali iššokti ir nubėgti laukais, o iš lėktuvo niekas tavęs neišleis. Tačiau tai irgi yra vardan mūsų pačių saugumo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *