Apie automobilių dalių pirkimą

Dalys automobiliamsKuo prasčiau gyvena šalis, tuo dažniau žmonės važinėja blogomis mašinomis. Dėl to ir automobiliu dalys yra pardavinėjamos gausiai, nes retai kas perka naujas mašinas, visi būna linkę mieliau taisyti senąją. Kokia situacija Lietuvoje, ar būtent tokia? Iš tiesų, kiekvienas vairuotojas galėtų paliudyti skirtingai. Ir apie autodalis kiekvienas matovis kitaip. Vieni linkę jas siųstis naujas iš gamintojo, kiti ieško tiesiog kuo pigiau – kad atlaikytų iki sekančios techninės peržiūros. Kalbiname keletą vairuotojų, kuriems teko taisyti mašinas ir keisti dalis, ir klausiame, kaip jie su tuo susitvarkė.

Pirko naujas dalis

Dovilė sako, kad nemėgsta smulkintis, ir tiesiog iš karto visada perka naujas dalis. „Iškart servise man pasakė, kad jeigu noriu kokybės, turiu ieškoti gerų naujų dalių. Pasakiau, kad sutinku, nes maltis po auto servisus ir taisyti mašiną man tikrai nėra malonus laiko praleidimas. Taigi, leidau patiems meistrams administruoti šitą reikalą, surinkti reikiamas dalis ir priversti mašiną važiuoti“, – sako moteris.

Sudėjo blogas dalis, paskui sugedo dar blogiau

Štai Jurgis sako, kad į jo mašiną buvo sudėtos blogos dalys, ne iš to automobilio, dėl to ir važiavo paskui jis jau trumpai. „Avarija nutiko, kai iškrito pirmas sniegas. Kadangi su stabdžių hidraulika jau seniau buvo bėdų, tai atsitikus šiai problemai galiausiai teko susitaikyti ir su tuo, kad paliksiu mašiną griovyje. Paslydome. Tačiau žmona kažkaip paskatino dar kartą ją prikelti iš numirusiųjų. Sena mašina, jau daug kartų taisyta. Net tada, kai nusipirkau, pirma kelionė buvo į servisą. Na, tiek to. Nutariau dar kartą pataisyti. Nuvežiau pas meistrus, jie pasakė iškart, kad tokios dalies neras šiai mašinai vien dėl to, kad modelis labai senas ir rinkoje jau tokių laužų nelabai yra. Sutikau, kad dėtų kitos mašinos dalį, taip pat sutikau ir su ta rizika, kad gali netikti. Tai buvo dalis skirta ratų palaikymui. Ką gi, atsiėmiau mašiną ir nuvažiavau su ja dar 50 kilometrų, kol galiausiai savo senai auto teko pasakyti IKI. Nieko nebus, nevažiavo, netiko ta dalis. Pardaviau tiesiog į auto dalių supirktuvę ir šitą seną modelį. Gal kas nors Lietuvoje dar ir turi tokį seną laužą, gal kam nors dar pravers dalys iš jos, kaip kokie organai iš donoro. O dabar tiesiog taupau naujai mašinai, visur einu kojomis“, – sako Jurgis.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *