Jeigu norime žaisti video žaidimus, tai gali būti žaidimas internetu arba žaidimas parsisiuntus žaidimą į kompiuterį. Tiek vienas, tiek kitas metodas skaičiuoja jau dešimtmečius savo raidos. Ne tiek svarbu, ar tai žaidimas internetu naršyklėje, ar žaidžiant iš savo kompiuterių arba žaidimų konsolės, kiek tai, koks žaidimas apskritai yra. Kaip taisyklė, sudėtingiausi, daugiausiai savybių lavinantys žaidimai sudomina labiausiai, užkabina stipriausiai. Žaisti žaidimus yra ne tik smagu, bet ir naudinga. Štai kokią naudą teikia žaidimas internetu arba iš kompiuterio.
Gali padėti išgydyti disleksiką
Disleksija yra kalbinis sutrikimas, kai žmogus negali tinkamai artikuliuoti arba skaityti. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad būtent įsitraukimas į video žaidimus gali padėti atsikratyti disleksijos. Vieno tyrimo metu, tiriamoji dislektikųgrupė žaidė žaidimus kiekvieną dieną 10 savaičių, didelei grupei po šios žaidimų terapijos disleksija palengvėjo arba praėjo. Manoma, kad tokie rezultatai susiję su smegenų dalimis, kurias lavino loginis mąstymas, žaidžiant žaidimus.
Susidomėjimas istorija
Kartais mokykloje, istorijos klasėje, vaikas, kuris šiaip nieko nesiruošia ir nesimoko, gali nustebinti savo istorijos žiniomis bei susidomėjimu šiuo lauku. Kaip tai nutinka? Gana dažnai video žaidimai ir žaidimai internete naršyklėje kuriami istorinėje aplinkoje. Istoriniai personažai turi galvoti strategijas ir teisingus manevrus, siekiant išlikimo arba galios. Tai galima karo aplinkoje, valstybių valdyme ir raidoje. Dėl to vaikas, vėliau vėl patekęs į aplinką, kur istorija svarbi, gali tęsti susidomėjimą ja, ir netgi gali geriau nei bet kas kitas žinoti, kokia įtraukianti ir intriguojanti istorija yra.
Atsiranda nauji socialiniai ryšiai
Tėvai ir seneliai linguoja galva bei sako, kad „mūsų laikais vaikai žaisdavo kieme ir susirasdavo draugų“, kol jų mažylis sėdi prie kompiuterio jau tris dienas nebuvęs lauke ir tiesiog žaidžia video žaidimus. Tačiau klaidinga viską vertinti tik iš savo perspektyvos. Žaidėjai internetu susipažįsta bei buriasi į komandas. Kartais vėliau vaikai netgi rengia vadinamuosius lan – party, kada visi susirinkę pas kažką namuose tiesiog žaidžia kompiuteriu. Tai yra pomėgis kaip ir kiti pomėgiai, todėl jie gali suvienyti ir sukurti stiprius ryšius tarp žmonių.
Treniruoja strateginį mąstymą
Žaidžiantieji žaidimus, ypatingai gebantys praeiti aukštus lygius ir užimti geras pozicijas, paprastai turi ir geriau išlavintą loginį mąstymą. Tai reiškia, kad vėliau tai gali pasitarnauti tiek apskritai planuojant gyvenimą, tiek užsiimant kuria nors profesine veikla.