Apie reglamentą

Patvirtinus naująją tvarką, energinio naudingumo sertifikatai yra reikalingi visiems naujus leidimus gaunantiems pastatams, o jų energinio naudingumo klasė turi būti pakankamai griežta. Žmones baugina namo pridavimas, nes visi kalba apie sugriežtėjusius reikalavimus. Tačiau mažiau bijoti padės informacija, einanti ne su baime iš lūpų į pūpas, o nuosavas įsigilinimas į įstatymą. Tam, kad baimės akys būtų mažesnės, kviečiame susipažinti su reglamentu ir sužinoti įvairius aktualius dalykus, patiems išsiaiškinti, pagal kokius reikalavimus turi vykti namo pridavimas.

Apie reglamentą

SertifikavimasPats dokumentas vadinasi Lietuvos Respublikos aplinkos ministro Įsakymas dėl statybos techninio reglamento Str. 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ patvirtinimo. Šis dokumentas pasirašytas 2016 m. lapkričio 11 dieną, tačiau galima rasti ir vėlesnę jo redakciją. Kaip žinia, priėmus įstatymus, vėliau jie būna šiek tiek taisomi, koreguojami. Pasirašytas aplinkos ministro K. T. Taip pat jame numatyta, kad įsakymas įsigalios nuo 2017 sausio 1 dienos. Visas dokumentas apie 250 puslapių. Jis yra lengvai prieinamas, jį gali parsisiųsti PDF ar Doc formatu parsisiųsti bet kuris žmogus ir skaityti.

Ką jame sužinosite

O ką aktualaus rasime šiame dokumente? Pirmiausia, daug kas sužinos tikrąją informaciją, kada kokia naudingumo klasė bus privaloma. Paskutiniu metu vis kyla ažiotažas ir bijomasi, kad jau dabar niekas nepasistatyts namo, kuris atitiktų tą naudingumo klasę. Taip pat vis būna neaišku, kada tiksliai kokia klasė gali būti. Kaip matome, nuo įstatymo paleidimo datos įsigaliojo reikalavimas naujiems leidimą gaunantiems pastatams pasiekti A naudingumo klasę. Po poros metų bus pereita prie A+, o tada ir prie A++. Tad tokių pastatų, kurie pagal savo paskirtį neatitiktų geriausios naudingumo klasės, turėtų nelikti. Šiame dokumente rasite išsamiai kiekvieną klasę apibūdinančią lentelę. Kuo aukštesnė klasė, tuo daugiau reikalavimų (natūralu, ar ne). Tačiau pastebėsite, kad tuos aprašymus iš pirmo ar antro karto nelengva suprasti. Mat dažniausiai jie pažymi, kad tam tikra pastato dalis ar savybė turi atitikti kokį nors kažkur reglamente aprašytą koeficientą. Vadinasi, norint pilnai viską išsiaiškinti ir sužinoti, koks tas koeficientas ir kaip jis skaičiuojamas, šio dar reikia paieškoti. Išties, paprasto žmogaus akiai suprantama gal bus labiau tam tikras pastatų grupių skirstymas pagal paskirtį. Taip pat gana įdomu žvilgtelėti į lentelę, kuri apibūdina įvairias statybines bei šiltinimo medžiagas, nurodant jų naudingumo koeficientus.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *