Efektyviausios sekimo priemonėsm

Sekimas gali būti atliekamas pasitelkus įvairias priemones ir metodikas, tačiau populiariausios priemonės yra tokia sekimo iranga kaip kaip pasiklausymo iranga, GPS aparatukai, filmavimo klausimos ir kita. Štai keletas pavyzdžių, kokios yra tos efektyvios priemonės, ir kurs jos paprastai pritaikomos, naudojamos.

GPS sekimas

Profesionalus sekimasKartais yra reikalingas automobilio sekimas, tuomet naudojami specialūs GPS įrenginiai, kitaip tariant GPS seklys, kurie iškart fiksuoja koordinates ir lengvai suseka bet kurį automobilį. Automobilyje įtaisomas specialus sekimo prietaisas, o tas, kas jį valdo, savo ekrane (gal net išmaniojo telefono) mato bangomis siunčiamų signalų rezultatą – tikslias koordinates, kur juda GPS prietaisas – o kartu ir automobilis. Sekimas naudojamas ne tik nusikaltimams išaiškinti. Kartais GPS sekimas naudojamas keliaujant, ypač išsiruošiant į pavojingesnes keliones, tokias kaip į kalnus ir panašiai. Tuomet galima jaustis saugiau, žinant, kad kažkas mato tavo koordinates, o ir šeimos nariams, artimiesiems tuomet būna paprasčiau. Kartais ir mamos savo vaikus saugoja būtent su tokia įranga – ją įdėjus tuomet galima žinoti, kur mažasis ar mažoji vaikšto po kiemą, jeigu jaučiamasi dar ne visai drąsiai, pirmą kartą vaikus paleidžiant kažkur vienus.

Pasiklausymas

Taip pat yra populiaru ir pasiklausymo iranga, su kuria dažniausiai renkami kažkokie įrodymai, kadangi ta įranga slapta įrašinėja garsą. Tuomet galima įrašyti neteisėtai besielgiančius, kalbančius, spaudimą darančius darbdavius, dėstytojus ir pan., tačiau svarbu, kad tai būtų teisingai naudojama įranga, o ne specialiai ir dirbtinai kažkam darant spaudimą bei provokuojant. Kartais pasiklausymo įranga padeda ir atsekti nusikaltimus, tačiau čia labiau eitų kalba apie šnipinėjimą telefono ryšio ar kitokių pokalbių, kuriuose galima atsekti kažkokių nusikaltimų siūlo galus.

Filmavimo kameros (slaptos)

Taip pat galima pasitikėti ir slaptomis kameromis, kadangi jos užfiksuoja labai svarbius įrodymus – vaizdą. Pačios mažiausios kameros yra beveik nematomos, jos slepiamos interjere arba asmeniniuose daiktuose. Kitos kameros, atvirkščiai, yra tarsi parodomosios – jos naudojamos tam, kad būtų aiškiai matoma – čia yra filmuojama. Dažnai tai tampa tam tikra prevencija eiti į svetimą teritoriją, daryti kažką blogo, vogti ir pan. Žinoma, kad čia jau yra kažkokia saugumo sistema. Tad filmavimo kameros dabar dažnai tiesiog siejamos su tam tikru saugumu, o ne tik su slaptumu. Tačiau slaptos kameros yra visiškai kas kita, ir su jomis galima ne atlikti prevenciją, o rinkti įrodymus, kurie pasirodys vaizdo, o gal net ir garso pavidalu.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *