Gyvūnų skelbimai

Kiekvienas lauke vaikštinėjantis, o vėliau pagaunamas benamis gyvūnas kažkam yra ir skelbimas. Su benamių gyvūnų situacija nuolat kovoja labai daug visuomeninių organizatorių ir savanorių, norinčių padėti tokiems nelaimingiesiems. Užsukę į skelbimų portalus pamatysite, kad dovanojamų gyvūnų skelbimų skaičius kur kas didesnis negu tų, kurie yra parduodami.

Dovanojami gyvūnai

SkelbimaiJeigu paskaičiuosite, pamatysite, kad dovanojamų gyvūnų skelbimų yra keletą kartų daugiau negu parduodamų. Įdomu, nes kiekvienas skelbimas visgi kainuoja, tad žmonės aukoja savo pinigus tam, kad koks nors benamis šunelis ar katinėlis turėtų namus. Tai gražus elgesys, kartu ir teisingas bei moralus. Tačiau sunku rasti sau gyvūną tokioje didžiulėje dovanojamų šunų bendruomenėje. Pasidairius po dovanojamų šunų skiltį, galima rasti per 500 tokių skelbimų galiojančių – vadinasi, bent tiek benamių šunų Lietuvoje laukia, kol kas nors juos priims. Tačiau šie skelbimai būna kelių kategorijų ir išsiskiria savo aprašymais. Kartais žmonės randa patys priklydusį šunį, tada jį fotografuoja, deda skelbimą, parašo, kur rašo, kaip gyvūnas atrodo ir kaip elgiasi. Kiti žmonės atiduoda savo gyvūnus. Gana dažnai tai yra maždaug 6 – 12 mėnesių jauni šunys. Būna prigalvota įvairių priežasčių, kodėl šeimininkai jų negali pasilikti, tačiau, žinant gyvūnų auklėjimo sėkmės statistiką, galima tiesiog suprasti, jog veikiausiai tie gyvūnai tiesiog neišmoko tvarkingai savo reikalus atlikti lauke, dėl to ir yra išmetami. Dar būna daug mažų pusiau veislinių šuniukų, kurių nesitikima parduoti, jie būna tarytum „netyčiukai“. Na o pati didžiausia tokių skelbimų masė yra prieglaudos savanorių dedami skelbimai su ilgiausiomis ir graudžiausiomis gyvūnų istorijomis. Tie skelbimai net atrodo kaip pasakos – nes gyvūnai turi savo vardus, taip pat jiems būna suteikta begalė žmogiškų charakterio savybių. Tačiau tik pusę skelbimo sudaro gyvūno aprašymas – kita pusė būna tekstas, kuriame niekinamai bei smerkiami žmonės, kurie to šuns atsisakė, jį paliko, atvežė į prieglaudą ir pan. Suprantamas savanorių skausmas, tačiau vargu, ar su tokiu neigiamu požiūriu tuos šunis pavyks lengvai padovanoti.

Komentarai po gyvūnų skelbimais

Dar vienas įdomus dalykas, kad dažnas skelbimas, kuriame žmonės patys atiduoda savo gyvūnus, yra apipilamas prakeiksmais komentaruose. Tikėtina, kad juos rašo tie patys prieglaudų savanoriai. Net ir tada, kai pusvelčiui pardavinėjami pusiau grynaveisliai šunys, leidžiama ta pati prakeiksmų lavina. Tad patekus į dovanojamų šunų arba mišrūnų skiltį skelbimų puslapyje, galima susidurti tikrai su keista bendruomene.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *