Kokius gaminius daro skardos lankstytojai

Nors 3D technologijos ir trimačiai printeriai jau pažengę tikrai toli, tokie darbai kaip skardos lankstymas gamyklose vis dar atliekami pusiau mechanizuotu būdu, kai juos atlieka kvalifikuoti arba tiesiog apmokyti žmonės. Ir Lietuvoje yra keletas įmonių, kuriose vyksta skardos lankstymo darbai, kur žmonės gali išlankstyti tiek vienetinius, tiek didmeninius produktus. Ką lanksto skardos lankstytojai?

Stogo konstrukcijos ir priedai

Skardų darbaiVienas iš dalykų, kurį daro lankstytojai, tai yra skardos lankstymas stogo reikmėms. Jeigu dengiamas naujas stogas, reikia atlikti tikrai daug įvairių darbų. Pavyzdžiui, reikia išlankstyti visas stogo vandens nutekėjimo sistemas. Tai būna ir lietvamzdžiai, ir latakai, ir visokie laikikliai, ir sijonėliai. Šie dalykai dažniausiai lankstomi tuomet, kai yra tam tikras poreikis kažkokio individualaus gaminio. Taip pat ir kaminą iš skardos gali tekti išlaikyti. Tarkime, dengiant stogą nacionaliniame parke ar kitoje saugomoje teritorijoje, gatviniame kaime, etnografinėje vietovėje, labai daug dalykų reikia derinti su vietos architektu. Stogo projektas, taip pat ir viso namo projektas turi būti tvarkomas taip, kaip reikia šiuo atveju pagal vietos numatytas direktyvas. Jeigu tai yra Rumšiškių tipo paveldosaugininkų saugoma vieta, tai visi atsinaujinimai privalo išlaikyti laikmečio autentiką. Tuomet gali tekti pasidaryti tam tikrus gaminius, kurių nerasi įprastose parduotuvėse. Dėl to ir reikalingi individualūs skardos lankstymo užsakymai.

Spintelės

Taip pat skardos lankstytojai dažnai turi nemažus spintų ir spintelių dalių lankstymo užsakymus. Mat mokyklose, darželiuose, sporto klubuose ir visose įstaigose, kur žmonėms reikia arba pasidėti daiktus ir užsirakinti, arba persirenginėti, reikia turėti specialias spinteles. Populiariausias variantas yra skardinės spintelės su užraktais, kur žmonės gali palikti savo daiktus ar rūbus, ir tai yra labai kompaktiška, patvaru ir estetiškai pagražina interjerą. Taigi, pagal projektą ir esamus brėžinius skardos lankstymo įmonės užsiima tokių spintelių dalių gamyba. Dirba skirtingi operatoriai prie įvairių staklių, ir tokiu būdu vyksta reikalingas darbas. Spintelės, kaip ir kiti gaminiai, gali būti lankstomi visokiais būdais, naudojant skirtingas skardos lankstymo stakles.

Smulkios detalės

Turbūt brangiausiai kainuoja smulkių detalių gamyba. Skardos reikia mažiau, tačiau darbas užtrunka, o juk gaminio kaina ir skaičiuojasi sudėjus darbo kainą ir žaliavos kainą. Taigi, ir su smulkiomis detalėmis kažkam gali prireikti nemažai laiko dirbti, kol viskas tampa padaryta. Susisiekus su skardos lankstymo įmonėmis, galima sužinoti, kokiomis kainomis kokie gaminiai būtų išlankstyti.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *