Vaikų dantų priežiūrai – per mažai dėmesio?

IrigatoriaiOdontologai tikina, kad šiais laikais tėveliai per mažai kalba su savo vaikais apie burnos ertmės priežiūrą. Koks to rezultatas? Sugedę dantukai, kurie ne tik tvarkomi, tačiau ilgainiui juos ten gali tekti keisti dirbtiniais. Ir specialistai pastebi, kad vaikai dantų ertmei skiria vis mažiau dėmesio ir dėl to dažniausiai reikia kaltinti tėvelius, kurie dažniausiai rodo blogą pavyzdį.

Pirmiausia namuose neturima tokių sistemų, kurios tikrai padeda rūpintis plačia šypsena. Taip, dantų šepetukai yra beveik visuose namuose, tačiau pamirštama, kad tai tik viena priemonė iš daugelio, kuris gali garantuoti, kad šypsena bus labai plati. Šiuo metu bene daugiausia dėmesio sulaukia irigatoriai. Jeigu anksčiau jie buvo siūlomi tiems, kurie turi problemų su dantų ertme arba nešioja breketus, tai šiuo metu sistemos siūlomos net ir vaikams, kadangi veikdamos našiai jos padeda pašalinti apnašas sunkiai pasiekiamos vietose.

Kai kurie vis dar galvoja, kad irigatoriai labai daug kainuoja ir tuo pačiu reikalauja laiko bei dėmesio stengiantis, kad dantukai atrodytų gražiai. Tačiau nepamirškite, kad dažniausiai tai tik mitai, kuriuos galima paneigti peržiūrėjus galimybes internetu. Juolab, renkantis visada siūlome tartis su odontologais. Paprasčiausiai vaikučių dantys dažniausiai jautresni nei suaugusių žmonių, tad reikia rinktis tokias sistemas, kurios turi bent jau kelias plovimo funkcijas įskaitant ir tokią, kuri veikia labai ramiai ir tinka tiems, kurie dantenos jautrios.

Nepamirškite, kad tėveliai turi rodyti gerą pavyzdį vaikams. Būtent tuomet, kai jo nėra – vaikai dažniausiai nemokama ir paprasčiausiai neturi stimulo rūpintis savimi. O juk geras pavyzdys – visada užkrečia. Štai todėl geriausias pasirinkimas yra tokios sistemos, kurios atitinka visų šeimos narių poreikius. Paprasčiausiai reikia įsigyti skirtingus antgalius, kad kiekvienas naudotų tai, ko jam reikia. Galiausiai tiek tėveliai, tiek vaikai rūpinsis savo plačia šypsena, galės džiaugtis, kad ji ne tik gražiai atrodys, tačiau ir bus sveika, galiausiai, užkrės vienas kitų teigiamu pavyzdžiu.

Irigatoriai – viena iš galimybių, tačiau daugelio odontologų yra įvardijama kaip pati geriausia, kurią ir verta išbandyti labiausiai dėl savęs.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *