Apie akmens vatos montavimą

Akmens vataNorintiems apšiltinti namus, svarbu akmens vata kaina. Tačiau, jeigu kažką šiltinsite, veikiausiai tai nebus vieninteliai skaičiavimai. Juk vyksta statybos, bus atlikta ir daugiau darbų. Akmens vata yra viena patikimiausių izoliacinių medžiagų, kuri gali būti naudojama tiek stogo, tiek sienų, pamatų ir kitoms konstrukcijoms šiltinti. Paprastai šiltinimo vata yra skirstoma į du tipus: mineralinę akmens ir mineralinę stiklo vatą. Šios vatos skiriasi savo pagaminimo būdu ir šiek tiek skiriasi izoliacinėmis savybėmis. Tačiau abi gali izoliuoti nuo temperatūros ir garso.

Kaip išsirinkti akmens vatą

Kai renkamės sau šiltinamąją medžiagą, akmens vatą, turime pagalvoti apie tokius dalykus, pavyzdžiui, koks yra šilumos laidumo koeficientas. Jeigu norime, kad namai būtų labai šilti, visada rinksimės kuo geriau izoliuojančią akmens vartą. Taip pat mums bus svarbu ir rodikliai, nurodantys, kaip gerai medžiaga izoliuoja garsą. Be to, vata gali būti sandėliuojama skirtingai. Tai gali būti vata, kuri sudėta plokštėmis, arba vata, kuri sudėta rulonais. Renkamės pagal tai, kaip mums vėliau patogiau būtų sumontuoti.

Kur suklystama

Pasirodo, netinkamai pasirinkus šiltinimo vatą, vėliau gali tekti turėti ne tokį rezultatą, kokio norėta, todėl visada verta viską daryti iš tiesų teisingai, kuo mažiau klysti. Kokios gali būti tos problemos? Vienas iš dažnų pasirinkimo suklydimų būna netinkamo storio vatos plokštės. Žmonės, kurie galbūt pirmą kartą vykdo šiltinimo darbus, nežino, kad reikia dėti daugiau sluoksnių akmens vados. Jie perka 5 centimetrų storio akmens vatos lakštus, ir galvoja, kad to užteks. Be to, ir kaina bus mažesnė. Tačiau tai yra didelė klaida, gyvenant tokiose šaltose šalyse kaip mūsų. Kadangi pas mus būna labai vėsu, atšiauru, netgi žvarbu. Todėl norint turėti geresnį efektą, būtina bent kelis sluoksnius vatos dėti. O su tokiu viengubu sluoksniu gali būti šiltinami nebent pietinėse šalyse esantys namai, kurie išgyvena ir šiokią tokią žiemą, lengvą, kaip mūsų pavasariai.

Montuojant akmens vatą taip pat pasitaiko įvairių klaidų. Pavyzdžiui, nereikėtų naudoti akmens vatos karkasinėse pertvarose, nes ten kur kas geriau derėtų būtent stiklo vata. Taip pat palėpėse ir šlaitiniuose stoguose reikėtų dėti ne akmens vatą lakštais, o rulonais. Visgi per lakštų sandūras atsiranda nereikalingi tarpeliai, kurie tampa laidūs šilumai. Tad tam, kad viskas būtų tikrai sandaru, stogus geriau šiltinti iš rulono išvyniojama izoliacine medžiaga.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *