Kuo šildyti namus? Pasirinkimai.

Gyvenančiam daugiabutyje žmogui į namus dažniausiai ateina centralizuotas sildymas. Jam dažniausiai nereikia sukti galvos dėl to, kaip apšildyti namus, tačiau tenka pasinervinti matant neadekvačiai aukštas šildymo kainas. Gyvenantieji atskiruose namuose ar autonomiškuose butuose gali įrengti tokią šildymo sistemą, kuri užtikrintų puikų aprūpinimą šildymu ir atitiktų kitus poreikius. Šildymo sistemų būna tikrai įvairių.

Krosnis

Šildymo galimybėsPats seniausias šilumos paskirstymo ir gavimo būdas namams yra krosnis arba vadinamasis pečius. Būtent su šilumos katilu, kuris kaista pakrautas kietu kuru, galima senoviniu būdu šildyti namus. Tada aišku turės ir sistema būti atitinkama namuose. Reikės radiatorių reikšmingose vietose, reikės kuro laikymo vietos, reikės ir kurą pirkti, reikės kamino, o šį bus būtina vis pravalyti. Kieto kuro rūšių yra visokių. Tai gali būti anglys, durpės, malkos ar briketai, skirti kūrenimui. Kiekvienas pasirenka pagal tai, kas patinka labiau ir kas pagal kišenę.

Kondicionierius

Puikus daiktas nedideliam butui apšildyti yra kondicionierius, veikiantis oras – oras principu. Šilumą galima reguliuoti, galima nustatyti, kad šildytų iki tam tikros temperatūros. Be to, galima laikyti taupųjį režimą, kai kondicionierius pats reaguoja į tai, ar namie yra žmonių. Jeigu yra, jis šilto, jeigu nėra, prilaiko žemesnę temperatūrą. Vasaros metu jis gali dirbti priešingu režimu ir šaldyti, tačiau tada, žinoma, jau elektros suvartojimas gerokai išaugs, nes tam, kad atšaldyti orą, reikia daugia energijos nei orui sušildyti.

Dujos

Taip pat galima šildyti namus dujomis. Pati dujų šildymo sistema, jos įrengimas gal šiek tiek ir kainuoja daugiau negu kiti pasirinkimai. Tačiau šildymo kaina yra tikrai maža ir galima šildytis labai pigiai, todėl tokį šildymą labai verta rinktis tiems, kas nori gyventi dideliame name.

Tepalinis radiatorius

Tai labai brangus šildymosi būdas, nes radiatorius suvartoja daug energijos. Tačiau jis yra efektyvus ir greitas. Labiausiai tinka ne nuolatiniam šildymuisi, o tiems kartams, kada šilumos tikrai pritrūksta, kada jau yra šilta, bet kažkuris kambarys gal normaliai neapšiltintas, o gal spaudžia baisus speigas. Tai tarsi pagalbinė šildymo priemonė, kuria galima kartais pasinaudoti.

Centralinis sildymas

Ir vėl grįžtame prie centrinio šildymo, kuris mums visiems yra pažįstamas dėl gyvenimo daugiabučiuose. Kartais jis yra tikrai puikus, nes nereikia niekuo rūpintis, turi šiltą radiatorių ir tiek. Tačiau kartais norėtųsi pasireguliuoti šilumą ar ją atjungti, kai išvykstate iš namų.

#1$ komentaras

  1. Viktorija

    Šildymo sistema oras-oras gali būti montuojama gyvenamajame name, sodyboje, pirtyje: https://www.inoterma.lt/silumos-siurbliai-oras-oras

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *