Ar diplomas garantuoja darbą?

DarbasNors skelbimuose vyraujantys darbo pasiūlymai dažnai nereikalauja jokio specifinio aukštojo išsilavinimo, o dažniau akcentuojama darbo patirtis, tačiau panašu, kad vis dar vyrauja nuomonė dėl aukštojo mokslo būtinumo, siekiant turėti gerą darbą. Iš tiesų, yra darbų, kuriuos dirbant būtina turėti išsilavinimą, ir yra darbų, kuriuos greičiausiai jūs dirbsite, turėdami tą išsilavinimą – visai ne specialybę. Kaip ir yra darbų, kuriems išvis išsilavinimo nereikės.

Darbai, kuriems reikia specifinio išsilavinimo

Turbūt niekas nenorėtų darytis operacijos pas žmogų, kuris nėra chirurgas pagal išsilavinimą, bet tiesiog yra„prijaučiantis“ medicinai ir domisi ja nuoširdžiai, bet mėgėjiškai. Kaip ir nesinorėtų dalyvauti teisme, kur teisėju būtų bet koks kaimynas, neišmanantis įstatymų ir nežinantis, kaip jais vadovautis, sprendimą priimantis pagal nuojautą. Yra ir daugiau specialybių, kur būtinas išsilavinimas. Tarkime, lėktuvo pilotas taip pat neturėtų būti mėgėjas – norėtųsi, kad lainerį, kuriuo skrenda keli šimtai žmonių, valdytų profesionalas. Taigi ir darbo pasiūlymai šiems žmonėms yra pagal specialybę. Tačiau niekas neverčia jų dirbti būtent to, ką mokėsi, jie gali rinktis ir kitus darbus, kadangi pelningų darbų, nereikalaujančių tokio išsilavinimo, yra pilna.

Darbo pasiūlymai, kuriuos rinksitės iš tiesų

Taigi, jeigu laimė lėmė baigti teisės mokslus, visai nereiškia, kad jūs tikrai ir dirbsite teisėje. Gali būti, kad jūs iš tiesų ten neįsidarbinsite, kadangi tai sritis, kurioje specialistų jau „prikepta“ tiesiog per kraštus. Taip pat niekas nesako, kad būsite verslininkas, jeigu jūs baigėte verslo vadybą. Daug žmonių, nerandančių darbų pagal specialybę, yra iš socialinių, administracinių, humanitarinių specialybių. Ką jie paskui dirba iš tiesų? Kur nors įsidarbina prekyboje, administracijoje, bet kokiuose biuruose. O gal nuveda ten, kur širdis veda – prie rankdarbių darymo ar kokios nors asmeninės prekybos. Taip pat nemaža dalis tiesiog išvyksta dirbti ir gyventi į užsienį.

Darbo pasiūlymai be diplomo

Tai kokie tie darbo pasiūlymai, kuriems nėra reikalingas jūsų diplomas? Net jeigu pamatote žmogų, dirbantį labai aukštose pareigose, galbūt reklamos agentūroje ar žiniasklaidos priemonėje, visai nereiškia, kad tas asmuo bus išvis kažką baigęs. Galbūt jis ar ji tiesiog ten dirba, nes gerai sugeba daryti tai, ką daro. Diplomai labiausiai reikalingi valstybinėms, biudžetinėms įstaigoms, o žmonėms, kurie tiesiog moka dirbti, nori ir myli savo sritį, darbo atsiranda ir be diplomų įvairiuose privačiuose sektoriuose ar netgi savo pačių susikurtose darbo vietose.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *