Kaip planuoti namo statybą?

Ateina laikas, tam tikras periodas, kada gyvenime aktualu pasidaro namu statyba arba bent jau savo būsto įrengimas sename pastate. Pasistatyti namą – tai turbūt didžiausias užmojis nekilnojamojo turto ir gyvenamosios vietos aspektu. Jeigu nutarėte imtis tokios veiklos ir priimti šį iššūkį, jums reikia nusiteikti keletui dalykų.

Namo vidus – iki žiemos

Statome namusPirmas žingsnis, su kuriuo ir prasideda namu statyba, tai yra planavimas. Pirmiausia jūs turite suplanuoti, ką ir kaip norite daryti, koks bus jūsų namas. Geriausiai namu statyba suplanuojama, kai visas procesas suskirstomas į etapus – kada bus daromas vienas darbas, kada kitas, iki kada bus baigta statyti viena ar kita namo dalis. Tai nėra lengvas darbas, tad ir statyba paprastai užtrunka. Be to, visada galima primesti daugiau laiko, nes viskas užtrunka paprastai lėčiau negu tikėtasi. Tačiau planuojant tokius dalykus reikėtų pasistengti, kad namo pagrindiniai gyvybiškai būtini įrengimai būtų padaryti iki žiemos. Tam, kad iki jos būtų galima įsikraustyti į naujus namus, o juose gyvenant kartu ir nesustotų statybos. Visą žiemą būtų galima toliau planuoti, ką daryti, kai ateis vasara. Tačiau daug geriau, kai ir žiemą darbai nestoja, ir tiesiog gali toliau dirbti. Šiuo atveju, būtų tiesiog toliau įrenginėjamas namo vidus, daromos visos reikalingos apdailos.

Žinokite paskolos davimo barjerus

Veikiausiai kaip ir visi paprasti mirtingieji, dirbantys žmonės, jūs norėsite pasiimti paskolą ir ją turėdami tiesiog statyti namą už maksimalią galimą suteikti sumą. Tačiau tam, kad tą paskolą gautumėte, jūs turėsite pereiti keletą barjerų. Pirmasis bus jūsų darbo užmokesčio ir stažo įvertinimas. Reikės, kad būtumėte bent metus ar du pradirbę darbe, bei turėtumėte tą darbą ir jo tęstinumą įrodančius dokumentus. Taip pat reikės turėti ir dokumentus dėl šeimyninės padėties. Turint kitų įsipareigojimų finansinių, turint paskolų ar greitųjų kreditų, šansai gauti paskolą namo statyboms bus mažesni. Taip pat papildomus reikalavimus reikės atitikti tada, kai namas bus statomas šeimos, turinčios mažamečių vaikų.

Užsisakykite meistrus

Kuo greičiau užsisakysite, rezervuosite statybininkus, tuo geriau. Statybininkai visada turi darbo, todėl jeigu pasiliksite viską paskutinei dienai, imsite darbuotojų ieškoti per vėlai, gali būti kad nieko nerasite. O juk nenorėtumėte pats lipti ant stogo su plaktuku.

Pinigų reikės daugiau nei planuojate

Jūs dėliosite biudžetą, jūs skaičiuosite, kiek viskas kainuos, jūs numatysite ribas, bet tikriausiai viskas vis tiek kainuos daugiau negu jūs tikėjotės. Turėkite ir tai omenyje.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *