Kas yra vaistinių preparatų registrai ir kaip jie gali pagelbėti renkantis medikamentus?

Valstybės vaistų kontrolės tarnyba reguliuoja kokie vaistiniai preparatai papuola į registrus ir prekybą, o kurie ne. Duomenys svarbūs ne tik vaistininkams ir gydytojams, tačiau ir pacientams. Pasitikrinti sąrašą visuomet naudinga. Juk sąraše esantys medikamentai kliniškai patikrinti ir patvirtinti. Jų veikliosios medžiagos nekelia abejonių ir yra saugios žmonių sveikatai.

Perkantiems vaistuis internetuSąrašas ne vienas

Vaistai grupuojami ir gali papulti ne į vieną, o kelis sąrašus. Todėl verta atkreipti dėmesį į žymėjimą:

LT – vaistai registruoti LR vaistinių preparatų registre.

EU – registruoti Bendrijos vaistinių preparatų registre.

LI – vaistai, kurie įtraukti į lygiagrečiai importuojamų preparatų sąrašą.

LP – preparatai, kurie puikuojasi lygiagrečiai platinamų LR vaistų sąraše.

Vyksta papildoma gaminio stebėsena.

Vaistų registracija

Nesvarbu ar vaistiniai preparatai platinami internetu, ar tradicinėse prekybos vietose, reiktų įsitikinti ar vaistinis preparatas yra registruotas Lietuvos vaistų registre. Jeigu įsigyjate neregistruotą preparatą, nieko nelaukdami apie tai praneškite Vaistų Registracijos tarnybai.

Šiame registre neregistruojami specialiai Jums vaistininko pagaminti vaistai internetu ar perduoti tiesiogiai. Taip pat į registrą netraukiami aprašiniai vaistai internetu – pagaminti pagal medikamento aprašą.

Svarbu prekybos vieta

Vaistai internetu yra saugiau negu įsigyti juos turgavietėse iš pirmo pasitaikiusio prekeivio rankų. Prekiauti medikamentais galima tik vaistinėse. Internetu, kaip ir tradicinėje vaistinėje galima vaistų paieška vaistinėse, patikrinti kuriame sąraše preparatas puikuojasi ir nuspręsti dėl tinkamiausios vaistu kainos.

Internete rasite populiariausias vaistines. Tarkim, gali būti perkami vaistai internetu camelia arba ieškoma eurovaistinė internetu bei gintarinė vaistinė internetu.

Internetu galima pasikonsultuoti su vaistininku, surasti atsiliepimų, pasinaudoti akcijomis. Ieškodami informacijos naudokite tokius paieškos žodžius kaip gintarinė vaistinė akcijos arba camelia vaistinė akcijos. Pasinaudokite išpardavimais, kaupkite nuolaidų taškus. Camelia vaistinė siūlo įvairias nuolaidų sistemas.

Vaistai turi gydyti, o ne žaloti. Vaistai internetu yra saugi ir patikima prekybos vieta.

Svarbu:

  • Prieš patekdami į registrą vaistiniai preparatai yra kliniškai ištirti. Prie vaistų yra parduodamas pakuotės lapelis.
  • Kiekvienas preparatas ant pakuotės turi unikalų registro numerį.
  • Vaistai turi vartojimui tinkamą terminą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *