Lauko baseinai ir jų tipai: kokius rinktis ir kur įrengti?

BaseinaiKarštos vasaros dienos neatsiejamos nuo vandens pramogų. Deja, daugelis paplūdimių nėra lengvai pasiekiami. Kita bėda – sezono metu upės ir ežerai yra apgulti žmonių. Čia pagalbos ranką tiesia stilingi lauko baseinai. Nors Lietuvos orai yra permainingi, ekspertai teigia, kad pasitelkus papildomas priemones, lauko baseinas gali būti naudojamas ilgiau nei pusmetį. Jei nusprendėte imtis baseino įrengimo darbų, viena svarbiausių jūsų užduočių – pagalvoti, kokio tipo baseinas atitiks jūsų išsikeltus kriterijus. Be to, būtina racionaliai įvertinti ir savo finansines galimybes. Primename, kad baseinas reikalaus nuolatinės priežiūros.

Stacionarūs baseinai

Kalbant apie baseinų tipus, paprastai išskiriamos dvi pagrindinės lauko baseinų grupės: stacionarūs ir mobilūs baseinai. Pirmasis sprendimas siejamas su didesnėmis investicijomis, tačiau tuo pačiu – su prabanga ir ilgaamžiškumu.

Pigiausias stacionarių baseinų tipas – karkasiniai lauko baseinai. Jie lengvai montuojami, o jų įranga nereikalauja itin didelių investicijų. Kitas pasirinkimas – stiklo pluošto baseinai. Šie montuojami taip pat greitai, tačiau jų kaina yra gerokai didesnė. Didžiausias jų trūkumas – gana ribotos baseinų formos. Vienas optimaliausių sprendimų – plastikiniai baseinai, kurie pasižymi mažomis kainomis ir greitai įvykdomais įrengimo darbais. Deja, tokie baseinai negali pasigirti ilgaamžiškumu. Šiuo atžvilgiu pats tvirčiausias sprendimas – universalūs betoniniai baseinai, neribojami nei formos, nei tūrio išmatavimais. Iš kitos pusės, tokie baseinai yra gana brangūs, o jų remonto darbai neretai reikalauja pradinių investicijų.

Mobilūs baseinai

Jei stacionarūs baseinai jums siejasi su neįperkama prabanga, optimalus sprendimas – kilnojamieji, t. y. mobilūs, baseinai. Šie gali būti įvairių tipų. Nors pirkėjų favoritai yra pripučiami lauko baseinai, galite rinktis ir metalinio karkaso ar plėvelės gaminius. Kartais karkasas gaminamas ir iš medinių lentų. Nors tokie baseinai yra itin pigūs, negalima pamiršti, kad tokie gaminiai nėra nei ilgaamžiai, nei patogūs naudoti – juos reikia pastatyti pavasarį ir surinkti orams atvėsus. Žinoma, baseinai gali būti laikomi ir per žiemą, tačiau tokiu atveju keičiasi jų eksploatacijos laikas ir baseinai gali sutrūkti.

Vietos parinkimas

Kad būtumėte patenkinti baseinu, turite pagalvoti ir apie jo įrengimo vietą. Įleidžiami baseinai montuojami ten, kur būsto savininkas nori kurti poilsio zoną, tačiau šiuo atveju būtina įvertinti ir sklypo dydį bei namo sistemas. Nesvarbu, ar renkatės stacionarų, ar mobilų gaminį, baseiną visuomet rekomenduojama montuoti saulėtoje vietoje, t. y. ne šiaurinėje pusėje. Stacionaraus baseino matmenys parenkami pagal gruntą. Populiariausias sprendimas – 4 metrų pločio ir 10 metrų ilgio baseinas, tačiau primename, kad konkrečiu atveju turėtumėte pasitarti su šios srities specialistais.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *