Mūsų sodas

Šiais metais su vyru nusprendėme iš http://www.dotnuvabaltic.lt/ užsisakyti šiek tiek automatinės technikos ir sėklų bei pagaliau įrengti savo sodą. Kalbu ne apie dailų gėlių darželį, puošiantį namus, o apie vaismedžių sodą ir jame būsiantį nedidelį darželį, kuriame augs daržovės. Sėklos žemės ūkiui buvo taip pat pirktos iš šios parduotuvės.

Sėklos

DotnuvaSu vyru taip pasiskirstėme darbus, kad aš turėjau viską nupirkti, sužiūrėti, aprūpinti, o darbai liko ant jo pečių. Šiuo atveju, mano užduotis buvo paskaityti internete, kokias daržoves galima sodinti ir sėti mūsų žemėje, kokios jos užaugtų, ir pagal tai nupirkti atitinkamas sėklas. Taip pat ir keletą sodo priežiūrai reikalingų įrankių. Vyras kalbėjo ir apie tai, kad norėtų jau ir traktorių mažą įsigyti, bet aš minėjau, jog pirmam kartui bus gerai ir taip. Juk nežinia, kaip galiausiai viskas pasibaigs, ir tikrai gal pirmam pabandymui užteks užsimoti mažesnius tikslus. Kas žino, gal kitais metais jau kitur gyvensime, kokiame nors bute, ir tada nebesinorės to ūkio išvis vesti.

Taigi, galvojau apie tai, ką labiausiai norėčiau dėti ant savo stalo. Labai norisi salotų, svogūnų laiškų, krapų, ridikėlių, pomidorų, agurkų. Vieni iš jų yra iškart sėjami į dirvą, kitus reikia pasodinti iš sodinukų. Taigi, tai, ką galima sėti, aš užsakiau internetu, o tai, ką reikia sodinti, dar kol kas nepirkau.

Darbai

Pirmiausiai reikėjo sukasti vietą, kurioje bus mūsų darželis. Iš tiesų jūs nepatikėtumėte, kaip gražiai vyras visą dieną ten dirbo. Pievoje, kuri šiaip jau yra labai drėgna, augo daug švendrių. Jų šaknys yra įaugę į žemę kaip kokių miškų. Taigi, labai įdomu, kad jam teko pačiam visas tas šaknis iš labai giliai išlupti. Pirmiausiai jis tam tikrą ruožą sukasę su kastuvu. Mano manymu, tai buvo tikrai didelės fizinės ištvermės reikalaujantis darbas. Tuomet jis viską perkasė antrą kartą – jau su šake. Vis išpurtydamas žemės gabalus ir išrinkdamas tas milžiniškas šaknis. Galiausiai jis su grėbliu ir kauptuku suformavo gražias dvi lysves, į kurias vėliau bus galima berti salotų, ridikėlių ir krapų sėklas. Tačiau grįžo vyras pavargęs kaip arklys ir sakė, kad daugiau tokio darbo nepirks. Kitą dieną jis nusipirko mažą savaeigį traktorių ir kitas lysves sakė suarsiąs būtent su šia modernia ir patogia žemės ūkio technika.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *