Pagrindiniai saugaus važiavimo motociklu elementai

Ypatingai šaltuoju metų laiku, labai svarbu nepamiršti, kas yra svarbu saugiam važiavimui motociklu. Moto padangos yra ne vienintelis, bet labai svarbus veiksnys, galintis nulemti saugų važiavimą. Todėl kiekvienam vairuotojui vertėtų atsakingai pažvelgti į padangų klausimą ir tinkamai važinėti jomis. Moto riepas (latviškai) visiems svarbus transporto priemonės elementas. Kas apskritai svarbu, siekiant saugaus važiavimo motociklu?

Padangos

Padangos ir ratlankiaiKaip ir automobiliai, motociklai taip pat patiria sunkumų važiuodami itin slidžiais kelias. Todėl padangos visada privalo būti stiprios, geros, minkštos ir su net dažnai su dygliais. Jokiu būdu motociklu negalima važiuoti su vasarinėmis padangomis, nes būdami tokie maži ir lengvi, jie itin lengvai slysta. Aišku, staigus stabdymas motociklininkui gali būti pražūtingas. Labai stipriai stabdant, staigiai, motociklas verčiasi į priekį ir vairuotojas gali išskristi.

Stabdžiai

Tačiau nepaisant staigaus stabdymo rizikos, stabdžiai vis tiek turi veikti užtikrintai gerai. Kaip ir moto padangos privalo tikti motociklui ir atitikti jo firmą. Su stabdžiais negalima juokauti. Jeigu moto priemonė neturės stabdžių, tuomet jūsų lauks tiesus kelias į pražūtį. Visgi vien tik patys moto priemonės duomenys nėra rodiklis, parodantis, ar tikrai laukia saugi kelionė, ar kur kas sunkesnė. Mat daug svarbiau yra paties vairuotojo elgesys.

Vairuotojo apsauga ir šalmas

Visų pirma, joks vairuotojas neturėtų važinėtis be šalmo, be apsaugų ir be savo specialių drabužių. Vairuotojai privalo puikiai pasiruošti bet kokiai galimai avarinei situacijai ir apsirengti taip, kaip reikia, siekiant maksimalaus saugumo. Kokia apranga garantuoja saugumą? Pirmiausia tai yra geras apsauginis šalmas. Taip pat tai yra specialia motociklininko apranga, kuri yra ir gana sunki. Tačiau ji turi tam tikrus metalinius įtvarus, tad avarijas atveju jūs pats tampate tarsi auto kėbulas, kuris apsaugo viduje esantį vairuotoją.

Saugus greitis bei važiavimo manevrai

Pats svarbiausias dalykas motociklo vairuotojui – pasirinkti tikrai saugų greitį ir saugų važiavimą. Dauguma avarijų, kurios kyla motociklininkams, atsiranda būtent tada, kai nepasirenkamas saugus greitis, kai patys motociklų vairuotojai tampa kelių ereliais. Juk skrieti kaip bitei tarp automobilių – didelė pramoga, ir kodėl gi ja neužsiėmus? Tokia mintis gal ir šauna ne vienam motociklininkui. Taigi, saugus greitis ir važiavimo manevrai daro savo. Tie motociklininkai, kurie turi techniškai tvarkingas mašinas, važiuoja saugiu greičiu, netampa kelių ereliais, paprastai į avarines situacijas nepatenka. Tad tai ir būtų vienas svarbiausių dalykų.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *