Ar galima važinėti vaikams saugiai važinėti mieste?

Mes norime, kad mūsų vaikams nenutiktų taip, kaip yra nutikę dabartiniai storų amerikiečių kartai. Mes norime, kad vaikiski dviraciai, o ne ledų kokteiliai, čipsų pakeliai ar hamburgeriai būtų mūsų vaikų draugai. Todėl jau nuo mažų dienų pratiname vaikus prie fizinio aktyvumo ir skatiname juos daugiau pabūti gryname ore, pasidžiaugti saule, judėjimu, o ne maistu. Pavojus užauginti nutukusius vaikus, kasmet vis didėja, ir tą natūraliai atspindi statistika, rodanti milžiniškus nutukimo lygius. Tačiau nereikia galvoti, kad vaikai patys pasirenka tai, ką siūlo reklamos industrijos. Vaikų tėvų požiūris ir auklėjimas bei pavyzdys nulemia labai daug. Taigi, atsakingi tėvai mokys vaikus pamilti dviračius. Tačiau ar galima tikėtis, kad vaikai mūsų mieste su savo dviračiais važinės tikrai saugiau?

Dviračių takai įrengti ne visur

Dviračiai vaikamsJeigu sakysime, kad važinėjimas dviračiais yra visiškai saugus, tai pirma turėsime patikrinti, kur tie vaikiskidviraciai rieda ir įsitikinti tų vietų būkle. Tikriausiai galvosime pirmiausia apie dviračių takus, kuriais vaikams ir būtų patogiausia važiuoti. Deja, vos pradėję analizuoti šią sritį, pamatysime, kad dviračių takų būklė yra tikrai nelabai gera mūsų mieste, o pačių dviračių takų taip pat yra per mažai. Tikras stebuklas, jeigu kartais tenka galimybė pasidžiaugti ilguoju Europos dviračių taku, keliaujančiu palei Neries krantinę. Tačiau ir ten tas dviračių takas ne visada atrodo toks jau saugus. Mat yra daug vietų, kada takas per aukštą bortelį užšoka ant šaligatvio, arba eina tokia siaura vietele, kur turi prasilenkti vienoje šaligatvio plytelėje ir visi pėstieji, ir mamos su vaikais, ir dar dviratininkai. Daug dalykų yra tikrai išspręsti taip, kaip išsprendžia viską žmonės, gyvenantys remontuojamame name ir besinaudojantys tik 20 proc. būsto bei daiktus laikantys dėžėse. Tokios pačios laikinos, avarinės būsenos dažnai yra mūsų dviračių takai, tad kyla abejonių, ar tikrai galima tikėtis, kad vaikai tais takais važinėtų labai saugiai.

Kartais geriau važiuoti ne dviračių taku

Kita medalio pusė klausia, ar tikrai vaikiski dviraciai apskritai turėtų važinėti tais dviračių takais? Priežastis, kodėl tuo taku negali eiti pėstieji ar vežimukus stumtis mamos, tai yra tas faktas, kad ten labai greitai važiuoja dviračiai, ir tie takai pritaikyti (ar bent jau turėtų būti) tokiam važiavimui, kada gali gana greitai išvystyti tinkamą greitį. Taigi, važiuoti tuo dviračių taku gali būti pavojinga, jeigu esi tarsi maža kliūtis.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *