Kaip užsandarinti senas medines duris

LangaiPerkate naują namą, butą, o ten visur tarp kambarių – medines durys. Jos turi stiklą per vidurį, todėl matosi viskas, kas vyksta šiapus ir anapus. Be to, jos turi plyšius, nes yra labai senos. Kadangi nenorite pirkti naujų, nes kol kas tam nenumatytas biudžetas, galite tiesiog tinkamai sutvarkyti esamas. Pamatysite, galbūt viskas bus visai neblogai, ir jau greitai galėsite džiaugtis, kad jūsų kambarius skiria visai neblogos medines durys.

Uždenkite stiklą

Visų pirma, dažniausiai senų sovietinių daugiabučių ir to laikotarpio remontų bėda ir yra tos senos medinės durys su didžiuliu per visą ūgį besidriekiančiu stiklu. Galima nujausti, kokia yra tokių durų paskirtis – išlaikyti šviesą visuose namuose, padidinti erdvės pojūtį. Tikrai šviesiau koridoriuje, kai visur būtent tokie langai, kai sklinda šviesa į koridorių, ir kai matai per tą stiklą, jog už jo kažkas yra. Tačiau kaip gi sandarumo klausimai? Šiais laikais tokios durys dedamos nebent į virtuvę arba prieškambarį ir svetainę. O štai į miegamąjį, darbo ar asmeninį kambarį geriau dėti normalias, puikiai atrodančias duris. Kol kas, kaip kalbėjome, galbūt neturite tam galimybės. Nenusiminkite, išeitis vis tiek yra. Vis dar galima tiesiog pakankamai užsandarinti jas.

Taigi, pirmiausia reikia padaryti, kad šios medinės durys būtų vienalytės, kad jos tinkamai skirtų jus ir aplink esančią aplinką, kad būtų paprasta ir aišku, jog čia tikrai šiuo metu yra viena erdvę, o kažkur ten – jau visai kita. Štai dėl ko verta ant stiklo klijuoti uždangalą. Nerekomenduojama kabinti užuolaidėlių, nes tada atrodys vaizdas lyg kaime pas močiutę. Tačiau daug efektyviau yra užklijuoti tapetu, baltu popieriumi, ar jūsų mėgstamais plakatais.

Sandarinkite

Kas tas sandarinimas? Gali būti, kad durys ne tik permatomos, bet ir perpučiamos. Jeigu yra poreikis išlaikyti šilumą kažkuriame kambaryje (tarkime, mažame darbo kambarėlyje, kuriame praleidžiate daugiausiai laiko), tada reikia ir sandarinti. Vadinasi, prieš užklijuojant langą, ant jo geriau paklijuoti kokio šilto vilnonio gobeleno, o gal net putplasčio. Vėliau viską uždengti.

Pajunkite fantaziją

Ir aišku – jeigu senos medinės durys atrodo visai ne taip, kaip jūs norėtumėte, tuomet pakeiskite jas. Tegul jos ima džiuginti savo išvaizda, kad jūs galėtumėte pasakyti, jog dabar viskas atrodo tikrai kur kas geriau. Spalvinkite, klijuokite jums gražius vaizdelius, o gal tiesiog perdažykite, nusipirkę dažų.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *